Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Predrag Bjelac z Harryho Pottera slaví 60. Charismatického herce uhranula tahle ohnivá kráska

Predrag Bjelac se svou partnerkou.
Zdroj: showpix.cz
+ Dalších 7 fotografií
NAROZENINY

Známý herec Predrag Bjelac dnes slaví šedesát let. Proslavil se v jednom z dílů o Harrym Potterovi, ovšem jak přiznal v pořadu 7 pádů Honzy Dědka, tak se k této roli dostal jako slepý k houslím. Bjelac sice pochází z bývalé Jugoslávie, po vypuknutí války ale odešel do Československa. V Srbsku však žijí jeho dvojčata, a tak neustále mezi těmito zeměmi pendluje.

Herec Predrag Bjelac pochází z Bělehradu. Jeho otec byl Srb, matka Chorvatka. Když v bývalé Jugoslávii vypukla válka, bylo před ním těžké rozhodnutí, kam odejít. Nakonec vyhrálo někdejší Československo, kde začal podnikat s videodistribuční společností a časem začal vést obchod s oblečením.

Predrag Bjelac a Harry Potter

Svou hereckou kariéru Bjelac odstartoval už v Jugoslávii, kde vystudoval dramatické umění. Ve studiu pak pokračoval v New Yorku, kde se mu tak otevřely dveře k celosvětové herecké kariéře.

Srbský herec je ve své rodné zemi považován za významnou osobnost. Největší slávu mu přinesla role bývalého smrtijeda a profesora Igora Karkarova ve snímku Harry Potter a Ohnivý pohár.

K této roli však přišel jako slepý k houslím. Bjelac jednou natáčel film o anglických oficírech a po třech letech mu přišel mail od režisérky s prosbou, jestli by mohl zaslat aktuální fotografii. Bjelac se s tím nepáral a poslal fotku z pauzy jednoho natáčení, kde sedí a kouří. A ono to vyšlo.

„Bylo to pro casting na Harryho Pottera, ale já jsem o tom nevěděl vůbec nic. To byl listopad 2003, až v únoru jsem letěl do Londýna na rozhovor s režisérem. Nevěděl jsem, o co jde. Neměl jsem scénář, to si hlídají. Je paradoxní, že jsem na velkofilm nedělal žádný casting. Teď na nějaký – s prominutím – sračky děláme vícekolové castingy. A nakonec to nedostaneš,“ řekl Bjelac v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

Jak dále prozradil, tak deset až patnáct minut, které ve snímku má, natáčel půl roku, finančně se mu to však rozhodně vyplatilo! Mimo to si zahrál taky ve filmu Letopisy Narnie: Princ Kaspian nebo v americké komedii Eurotrip.

Role Predraga Bjelace

I v Česku je Predragův obličej velmi známý. Objevil se v mnoha českých filmech a seriálech, mezi které patří Ro(c)k podvraťáků, Czech Made Man nebo Gangster Ka. Ze seriálů to byli Specialisté, Slunečná nebo primácká krimisérie Duch, kde Predrag exceloval.

Bjelac má se svou bývalou ženou Katarinou dvojčata – dcery Unu a Taru, kterým bude v září čtrnáct let. Když se ale manželé rozvedli, Katarina se i s děvčaty vrátila do Bělehradu.

Známý herec měl děti až ve svých šestačtyřiceti letech. Je si vědom toho, jak je čas pomíjivý, a tak nechce o společné chvíle se svými dcerami přijít. Proto v Bělehradě zrekonstruoval byt po rodičích a do Prahy létá podle toho, jak mu vychází natáčení. Hlavní město Srbska ale blokují každé odpoledne obrovské fronty aut. „Kvůli dětem plánuji výhledově nějakou změnu. Holky žijí s mámou, oficiálně se vídáme každý druhý víkend, snažíme se i častěji,“ svěřil se Bjelac v rozhovoru pro super.cz.

Partnerka Predraga Bjelace

Společně vyrážejí na kola, do kin či restaurací. „To, když nevařím. Já si vaření užívám, baví mě, krásně při tom relaxuji,“ přiznal. A jak mu chutná česká kuchyně? „Částečně, protože se musím starat na prvním místě o zdraví a pak také o linii. Knedlíky ne, ty ne,“ prozradil taky.

Predrag Bjelac, přezdívaný jako Pedja, je rozvedený deset let. A skoro stejně dlouho mu po boku stojí uznávaná černohorská režisérka, která má podle něj poslední dobou chuť na vdavky. Vytížený herec však hromadu času tráví na cestách, takže na svatbu zatím nedošlo. Jeho přítelkyně kromě režie taky učí jako profesorka na fakultě dramatických umění filmovou režii.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy