Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Predrag Bjelac slaví 58: Od smrtijeda z Harryho Pottera k Albánci ze Slunečné

Predrag Bjelac slaví 58: Od smrtijeda z Harryho Pottera k Albánci ze Slunečné
Zdroj: Warner Bros. Pictures / FTV Prima
+ Dalších 8 fotografií
narozeniny
Jugoslávský herec Predrag Bjelac slaví 58. narozeniny. Diváci si jeho tvář mohou pamatovat z filmů Harry Potter a Ohnivý pohár, Letopisy Narnie: Princ Kaspian či ze seriálu Slunečná, kde se v nedávné době objevil jako nová postava. Úspěchy v herectví už léta sbírá po celém světě.

Predrag Bjelac se narodil 30. června 1962 v Bělehradu v Srbsku otci ze Srbska, matce z Chorvatska a po prababičce zdědil české kořeny. Herectví vystudoval na fakultě dramatických umění v Bělehradu a později studoval na The Lee Strasberg Theatre Institute v New Yorku. To mu otevřelo dveře k vysněné kariéře po celém světě.

Hereckou kariéru Predrag začal ve své rodné Jugoslávii, kde je dodnes jednou z předních osobností televize a filmu. Nejvíc se ale proslavil v britském snímku, konkrétně ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár, kde si zahrál bývalého smrtijeda a profesora Igora Karkarova.

Harry Potter není jediným světovým snímkem, ve kterým si herec žijící v Česku zahrál. Jeho druhá nejvýznamnější role byla ve filmu Letopisy Narnie: Princ Kaspian a američtí diváci ho mohli vidět i ve filmu Eurotrip.

Predrag Bjelac a Česko

Predrag žije v Česku se svou ženou Katarinou a objevil se ve spoustě českých filmů i seriálů. Mezi nimi například ve snímcích Ro(c)k podvraťáků, Czech Made Man či Gangster Ka. Objevil se v seriálech, jako jsou Rapl a Specialisté. Nyní se na české obrazovky vrátil jako albánský podnikatel v seriálu Slunečná, kde jeho role nebude malá.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy