Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Předpověděli Simpsonovi v roce 1997 ebolu? Podívejte se na mrazivou scénu

Ebola v současné době způsobuje všude na světě šílenství a strach. Aktuální počet obětí eboly stoupl na 4033, což znamená 8 399 tisíc nakažených. Není divu, že lidé hledají bubáka tam, kde není. Nebo je?

Lidé totiž objevili v seriálu Simpsonovi, konkrétně v díle „Lisa Sax“, předpověď zabijácké eboly. Díl se vysílal v roce 1997 a teď vyvolal vlnu konspiračních teorií.

V ukázce z dílu Marge nabízí nemocnému Bartovi knížku „Zvědavý George a ebola“, ten však s vyděšeným výrazem odmítá, a tak se ho Marge ptá, jestli by chtěl něco vybarvovat. Bart odpoví, že to už udělal, a ukáže na apokalyptický obrázek, kde je obklopený krví a orgány.

Většina lidí se přiklání k tomu, že jde o souhru náhod a že v této scéně nebyl skrytý záměr. Nadšenci konspiračních teorií však tvrdí, že nám takto vláda dává vědět, co se chystá, a že ebola je uměle vytvořená nemoc, která má cíleně snížit počet obyvatelstva z afrických zemí.

A co vy? Myslíte si, že jde jen o srandičku, nebo to berete jako skryté poselství?

Související články

Další články