Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Předpověď počasí: Svátek bude slunečný, ale na pouštění draka zapomeňte

Předpověď počasí: Svátek bude slunečný, ale na pouštění draka zapomeňte
Zdroj: Pixabay
jak bude

Češi se dočkají v Den vzniku samostatného československého státu slunečného počasí. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) má být po celý den převážně jasno a denní teploty vystoupají až na 16 stupňů Celsia. V noci ale klesnou k nule.

Kolem tlakové výše nad východní Evropou k nám bude proudit teplejší vzduch od jihu. Státní svátek bude navíc podle meteorologů převážně slunečný.

"Jasno nebo skoro jasno, zejména ráno a dopoledne místy mlhy, ojediněle i nízká oblačnost," uvádí ČHMÚ. Počasí tak bude ideální na výlety a deštníky můžete nechat doma.

Rozhodně ale nebude na škodu se teple obléci. "Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 5 až 1 °C, při uklidnění větru až -1 °C. Nejvyšší denní teploty pak kolem 12 až 16 °C, při déletrvající mlze nebo nízké oblačnosti kolem 9 °C, v 1000 m na horách kolem 12 °C," předpokládají meteorologové.

Povětrnostní podmínky budou příznivé, ne však pro pouštění draků. "Zpočátku slabý, během dne mimo západu Čech mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s. Na Českomoravské vrchovině a na severu Čech postupně čerstvý vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s," uvádí ČHMÚ.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy