Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Předpověď počasí pro všechny vodáky: Má vůbec v srpnu cenu vyjet na řeku?

Zdroj: profimedia.cz
Předpověď počasí
Vodácká sezona je v plném proudu a to i přesto, že počasí letošnímu létu příliš nepřeje. Jeden týden sužuje Česko neskutečná výheň a o týden později to téměř vypadá, že bychom měli ze skříní pomalu vytahovat podzimní oblečení. Bude srpen pro vodáky příznivý nebo by to měli raději zabalit?

Letošní léto je vyloženě jako na houpačce. Pořádná vedra sužovala Česko sotva pár týdnů a během posledních pár dnů se rapidně ochladilo. Vodácká sezona je přitom v plném proudu a podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu se pořádného sluníčka nedočkáme.

V pátek očekávejme oblačno až polojasno, během dne na severu a severovýchodě místy, jinde ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C, na západě až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C.

Meteorologové varují, že nejenom vodáci by se měli připravit zejména na výrazně chladnější noci. Sobotní počasí bude podobné jako v pátek. Bude převážně oblačno, na většině území přeháňky, místy bouřky.

K večeru ubývání srážek i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C. Slabý, postupně mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s. V neděli bude polojasno až oblačno, během dne na horách místy, jinde jen ojediněle přeháňky.

Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C. Slabý severozápadní, večer proměnlivý vítr do 4 m/s. "Tento víkend by se měly bouřky vyskytovat jen ojediněle v horských oblastech. Během dne by měly teploty vyšplhat na příjemných 25 °C, ale lidé by se měli připravit na chladnější rána a noci. Co se týče vody, tak její kvalita jde dolů, protože je teplejší než vzduch. Na vodních plochách se tedy mohou vyskytovat například sinice," řekla eXtra.cz Meteoroložka Dagmar Honsová

Související články

Další články