Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Předpověď počasí: Přichází bílá nadílka, podívejte se, kde v Česku nasněží nejvíc

Zdroj: Pixabay
+ Další 2 fotografie
zima
Počasí o víkendu bude pod vlivem vlnící se studené fronty, která ukončí suchý charakter počasí. Můžete vytáhnout kabáty a zimní obuv, protože se konečně dočkáme sněžení. Kde se očekává největší nadílka?

Třetí lednový víkend konečně přinese náznak zimního počasí – postupně očekáváme srážky sněhové od 300 m nad mořem. Na českých horách bude sněžit nejvíce v sobotu, v Jeseníkách a Beskydech během noci na neděli a v neděli dopoledne. Podle meteoroložky Dagmar Honsové napadne nejvíce sněhu zřejmě v Krušných horách.

Sobota

V sobotu bude od západu zataženo až oblačno, zpočátku dne se bude sněžení vyskytovat od 1000 m nad mořem, jinak to bude od západu o dešti. Postupně bude hranice sněžení klesat a sněžení očekáváme už od nadmořské výšky 300 m. Noční teploty budou klesat na 1 až –3 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C.

Citelné ochlazení očekáváme zejména v horských oblastech. Napadne od 5 do 10 cm sněhu, v Krušných horách ojediněle i více.

Neděle

V neděli očekáváme oblačno až zataženo, místy občasné sněžení nebo sněhové přeháňky, na východě zpočátku četnější. Bude oblačno až zataženo, místy občas déšť se sněhem, od středních poloh sněžení. Noční teploty budou klesat na 1 až –3 °C. Přes den v polohách pod 300 m i srážky smíšené. Nejnižší noční teploty +1 až –3 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až +4 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 5 m/s.

Začátek nového týdne

Nový pracovní týden bude ve znamení chladnějšího vzduchu od severu, který se k nám bude dostávat kolem tlakové výše nad západní Evropou. Po ránu budou teploty při zmenšené oblačnosti klesat až k –7 °C, nejvyšší odpolední teploty se budou pohybovat od –2 do 5 °C. Oblačnost bude v pondělí proměnlivá – od polojasné po zataženou, občas se budeme setkávat se sněžením, a to zejména na horách. Od úterý bude polojasno. Podmínky pro lyžování se budou zlepšovat – díky teplotám trvale pod bodem mrazu budou i dobré podmínky pro umělé zasněžování.

Podívejte se do fotogalerie na mapy srážek pro tento víkend.

Související články

Další články