Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Předpověď počasí: Podle meteoroložky nás čeká pořádný thriller, hrozí brutální mrazy

Předpověď počasí: Podle meteoroložky nás čeká pořádný thriller, hrozí brutální mrazy
Zdroj: Profimedia
předpověď
Meteoroložka Dagmar Honsová z Meteopressu má velmi zajímavé přirovnání pro počasí, které nás o víkendu čeká. "Počasí na konci týdne a vlastně i v příštím týdnu lze přirovnat k thrilleru," nechala se slyšet meteoroložka. Co přesně se dá o víkendu očekávat za počasí?

"Thriller, jaký počasí už dlouho nehrálo. Počasí na konci týdne a vlastně i v příštím týdnu lze přirovnat k thrilleru. A v hlavní roli je frontální rozhraní, které už během pátečního dne začne počasí v Česku ovlivňovat a bude oddělovat studený polární vzduch na severu od teplého `jarního` vzduchu na jihu Evropy. A komplikuje tak předpověď počasí pro Česko (a nejen pro nás)," uvedla Honsová pro eXtra.cz.

Kam přesně se ale bude přesouvat? V tom se zatím výstupy jednotlivých numerických modelů dost liší. Takže podle posledních výstupů se na tomto rozhraní bude vytvářet četná oblačnost i trvalé srážky – ty budou o víkendu v severní polovině území sněhové (napadnout za víkend může i v nížinách přes 10 cm sněhu), na jihu zřejmě dešťové, smíšené, ale i mrznoucí (v tom případě pozor na ledovku). A hodně záleží na tom, kam přesně se frontální rozhraní posune – zda v pondělí více na jih a do Česka tak plně pronikne polární vzduch a přinese teploty trvale pod bodem mrazu na celé území, nebo zda bude stále chladnější jen severní polovina území.

Podle Honsové zatím není úplně jisté, jak se situace vyvine. V tom horším případě hrozí extrémní mrazy s teplotami padajícími až k 20 stupňům pod nulu.

Thrillerový víkend

V pátek bude oblačno až zataženo, místy déšť, postupně srážky smíšené, ojediněle i mrznoucí. Odpoledne pokles hranice sněžení v severní polovině území do středních poloh. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Teplota v 1000 m na horách kolem 0 °C.

V sobotu bude zataženo až oblačno, na většině území s občasným deštěm, v severní polovině území sněžení. Ranní teploty 2 až -2 °C, na severu až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C, na severu území kolem 0 °C.

V neděli bude zataženo, postupně sněžení. Na jihu sněžení až od vyšších poloh. Ranní teploty 2 až -2 °C, na severu kolem -5 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C, na jihu až 7 °C, na severu kolem -2 °C.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy