Venku už je pořádná zima a většina z nás už vytáhla dokonce zimní kabáty. Teploty se pohybují mezi 8 až 12 stupni a večer a v noci je tedy pořádná zima. Tento týden můžeme čekat déšť i sníh. Nad Evropou se totiž drží studený vzduch a venku je tak počasí jako spíše v listopadu.

Dnes bude oblačno až zataženo, na většině území Česka bude postupně pršet. Na horách bude dokonce sněžit! Teploty se budou pohybovat mezi 8 až 12 stupni. Takže si nezapomeňte vzít s sebou deštníky.

V úterý bude počasí hodně podobné tomu dnešnímu. Ráno se můžou vyskytnout mlhy a potrápí nás i déšť. Bude převážně zataženo, na celém území republiky bude pršet. V noci teploty klesnou na 2 až 6 stupňů. Během dne se budou pohybovat mezi 7 až 11 stupni. Bude tedy pěkná zima.

Ve středu bude zataženo a bude zase pršet. Déšť ale k večeru zeslábne. Nad 1200 metrů bude dokonce i sněžit. Takže počasí na horách si rozhodně užijete! Teploty v noci klesnou na 3 stupně, přes den vyšplhají jenom na 10. Takže se bude hodně ochlazovat. Kabáty, teplé svetry a deštníky jsou tak samozřejmostí. Tento den také bude z celého týdne nejdeštivější.

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno. Občasně nás potrápí déšť a ráno se objeví dokonce i mlhy. Noční teploty se budou pohybovat mezi 3 až 7 stupni. Během dne vyšplhají pouze na 11 stupňů.

V pátek bude zataženo až oblačno, potrápí nás déšť na celém území republiky. V noci teploty klesnou až na 2 stupně, přes den se budou pohybovat mezi 9 až 13 stupni. Takže v pátek se oproti minulým dnům trochu oteplí.