Podle Českého hydrometeorolo­gického ústavu čeká Česko ochlazení už o víkendu! A to ještě v pátek teploty vyšplhají na neuvěřitelných 26 stupňů a užijeme si teplo a sluníčko. Ze soboty na neděli nás ale teplé počasí definitivně opustí a ze skříní vytáhneme kabáty. Začne k nám foukat studený vzduch ze severu.

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, ale během dne se vyjasní a teploty budou vysoké. Dnes se budou pohybovat mezi 21 a 25 stupni, a tak si užijeme krásný a teplý den.

V pátek očekáváme jasno až polojasno, večer bude přibývat oblačnosti a potrápí nás přeháňky. Noční teploty klesnou na 9 až 13 stupňů, přes den ale bude doslova letní počasí. Teploty se vyšplhají až k 26 stupňům.

Teplé počasí by mělo vydržet ještě v sobotu. Bude skoro jasno až polojasno, během dne bude přibývat oblačnosti. Teploty se budou pohybovat mezi 21 a 25 stupni. V noci klesnou až k 9 stupňům. Hlavně v Čechách nás potrápí přeháňky a déšť, tak si nezapomeňte s sebou vzít deštníky.

Neděle přinese velké ochlazení na většině našeho území. Teploty klesnou až o 10 stupňů. Budou se pohybovat mezi 16 a 20 stupni. Místy by se mohly vyskytnout přeháňky nebo občasný déšť. Léto tak, zdá se, definitivně končí.