Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Předpověď počasí na víkend: Připravte si kulichy, ale jak to bude se sluníčkem?

Předpověď počasí na víkend: Připravte si kulichy, ale jak to bude se sluníčkem?
Zdroj: unsplash.com
+ Další fotografie
počasí
V Česku se poslední dny výrazně ochlazuje. Teploty rapidně klesají a už je potřeba nosit teplé oblečení. Ani o víkendu tomu nebude jinak, opět dorazí déšť. Na některých místech se objeví i sníh. Připravte si proto raději kulichy.

Teplým dnům už dávno odzvonilo a podzim je v plném proudu. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu vydali předpověď na následující víkend. V ní varují nejen před klesajícími teplotami a srážkami, ale také před sněhem.

Pátek

ČHMÚ uvádí, že bude oblačno až polojasno, v severozápadní polovině Čech až zataženo, na severozápadě a severu občas déšť, jinde déšť jen ojediněle. Nejnižší noční teploty klesnou na 12 až 8 °C, na Moravě místy kolem 6 °C. Nejvyšší denní teploty vyšplhají na 17 až 21 °C, na severozápadě a severu Čech kolem 16 °C, v 1000 m na horách kolem 12 °C. Povane mírný jihozápadní vítr v rychlosti 2 až 5 m/s, na Moravě v noci a ráno slabý do 3 m/s.

Sobota

Podle meteorologů bude oblačno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Zpočátku na severozápadě, postupně od západu i na ostatním území až zataženo, občas déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Večer na severozápadě srážky ustanou a ubude oblačnosti. Nejnižší noční teploty klesnou na 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty vyšplhají na 15 až 19 °C, v západní polovině Čech kolem 13 °C. Povane mírný jižní až jihozápadní vítr v rychlosti 2 až 6 m/s, který se bude měnit na západní až severozápadní.

Neděle

Poslední víkendový den bude zataženo až oblačno, na Moravě a ve Slezsku zpočátku místy, postupně občas déšť nebo přeháňky. V Čechách budou srážky ojediněle a místy až polojasno. Nad 1000 m přijde déšť se sněhem nebo sněžení. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C, v západní polovině Čech 5 až 1 °C, místy přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Povane mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Související články

Další články