Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Předpověď počasí na víkend: Připravte si deštníky, bude pršet a dorazí i bouřky

Předpověď počasí na víkend: Připravte si deštníky, bude pršet a dorazí i bouřky
Zdroj: pixabay
Počasí
Horké letní dny pominuly a teď už nás opět čeká chladný podzim. Podle předpovědi meteorologů byste o víkendu měli počítat s deštěm. Na Česko udeří také bouřky, ty se ale budou vyskytovat jen ojediněle.

Předpověď počasí na víkend není zrovna nejrůžovější. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude na většině území České republiky v průběhu víkendu zejména oblačno. Podívejte se, jaká je předpověď počasí na víkend.

Pátek

Na pátek hlásí meteorologové polojasno až oblačno, na severu a severovýchodě přechodně až zataženo a ojediněle slabý déšť. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 11 až 7 °C, při velké oblačnosti zejména v Čechách kolem 13 °C. Nejvyšší denní teploty mezi 23 až 27 °C, v 1000 m na horách kolem 18 °C.

Sobota

V sobotu bude převážně polojasno, ráno ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Postupně od severozápadu přibývání oblačnosti, místy přeháňky, ojediněle i bouřky. Později odpoledne a večer v Čechách ubývání srážek. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty pak mezi 25 až 29 °C, na západě a severu kolem 23 °C.

Neděle

V neděli bude podle předpovědi meteorologů oblačno až zataženo, v jihovýchodní polovině území déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. V severozápadní polovině přechodně i polojasno a srážky jen místy. Nejnižší noční teploty můžeme očekávat mezi 15 až 11 °C, na západě a severu až 9 °C. Nejvyšší denní teploty pak mezi 18 až 22 °C.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy