Zima byla dlouhá a mrazivá a teploty klesaly až k minus 20 stupňům. A jak se zdá, je těmto mrazům už konec. Pomalu se otepluje a nejinak tomu bude i v následují­cích dnech.

V pátek bude oblačno až zataženo, místy ale bude pršet. Později večer budou srážky ustávat. Během dne se budou teploty pohybovat nad nulou, a to mezi 4 a 8 stupni. Tak můžeme pomalu odhodit tlusté šály a čepice.

Relativně teplo bude i o víkendu. V sobotu bude oblačno až zataženo. Zpočátku nás potrápí déšť, který bude později ustávat. Nad 600 metrů můžeme očekávat i srážky sněhové. V noci teploty klesnou ještě pod nulu, teploty se budou pohybovat mezi minus 2 a plus 2 stupni. Přes den ale teploty vyšplhají až na 6 stupňů.

V neděli bude o něco tepleji než v sobotu. Bude polojasno až oblačno, ráno můžeme čekat i mrznoucí mlhy. V noci bude chladněji, teploty klesnou až k minus 4 stupňům, při malé oblačnosti a uklidnění větru až k minus 6 stupňům. Během dne se budou teploty pohybovat mezi 3 a 7 stupni. Tak to vypadá, že víkend si užijeme a konečně odhodíme tlusté bundy do mrazů a sněhule.