Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Předpověď počasí na víkend: Do Česka dorazil podzim, připravte se na déšť a mlhy

Babí léto přeci jen bude. Slunce a teploty kolem 20 °C.
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
podzim
Létu už jsme dali sbohem a nyní nás čekají ty pravé podzimní dny. Sluníčko Českou republiku sice ještě neopouští, zato ale o víkendu dorazí deště a mlhy. Teploty však zatím příliš neklesají a stále si můžete dopřát výlet do přírody bez zimní bundy.

Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu vydali předpověď počasí na víkend. Vypadá to, že ačkoliv dorazil podzim, teplým dnům ještě neodzvonilo. Lidé si tak mohou stále plánovat venkovní aktivity. Na výlety by si ale raději měli přibalit pláštěnky nebo deštníky. Místo se totiž mohou objevit deště.

Pátek

Meteorologové předpovídají většinou oblačno a ojediněle slabý déšť. Na severovýchodě bude zpočátku zataženo a místy i srážky. Ráno a dopoledne se objeví mlhy nebo nízká oblačnost. Později večer bude oblačnost ubývat. Nejnižší noční teploty klesnou 11 až 7 °C, v Čechách místy až na 5 °C. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 16 až 21 °C, v 1000 metrech na horách kolem 12 °C a na Šumavě bude kolem 16 °C. Slabý, postupně mírný jihovýchodní až východní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, bude večer zejména na jižní Moravě a Českomoravské vrchovině dále zesilovat.

Sobota

Podle ČHMÚ bude v sobotu polojasno až jasno, ráno na západě Čech ojediněle nízká oblačnost nebo mlhy. Později večer od jihozápadu až zataženo a místy déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty klesnou 16 až 12 °C, na západě bude kolem 11 °C. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 20 až 26 °C. Čerstvý jihovýchodní vítr povane v rychlosti 6 až 11 m/s, místy s nárazy kolem 20 m/s (70 km/h), na horách na severovýchodě až kolem 30 m/s (110 km/h). V západní polovině Čech se objeví mírný východní až jihovýchodní vítr v rychlosti 2 až 5 m/s. Vítr se bude večer v Čechách od západu postupně měnit, na jihozápadní až západní a bude slábnout.

Neděle

V neděli bude opět polojasno, v noci a ráno až zataženo a místy déšť nebo přeháňky. Ráno na západě se objeví ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty klesnou na 10 až 6 °C, ve východní polovině území na 16 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 17 až 21 °C, na západě kolem 15 °C. Mírný jihozápadní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na jižní až jihovýchodní. Na Moravě a ve Slezsku povane zpočátku čerstvý 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy