Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA VÍKEND: Česko paralyzují tropy! Pak přijde prudké ochlazení

Do Česka vtrhly tropy!
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
Dnes přišel ten den, kdy do Česka vtrhly tropy. Po chladnějším a propršeném týdnu se teď můžeme radovat z vlny veder. Teploty totiž vyšplhají až na tropických 36 stupňů.

Pokud jste se těšili, až k nám konečně dorazí teplo a budete se moct opalovat u bazénu, můžete se radovat! Čtvrtek, pátek a sobota se teplotně opravdu vydaří. Už dnes totiž budou teploty atakovat tropickou třicítku. Tak byste měli vyrazit k bazénu nebo na zahrádky, abyste se pořádně osvěžili.

Zítra, tedy v pátek, bude počasí ještě tropičtější. Sice nás místy potrápí přeháňky nebo bouřky, ale přijdou spíše odpoledne nebo večer. Přes den si tak užijeme pořádného pařáku a budeme se doslova smažit. Teploty se vyšplhají až na 36 stupňů. Dávejte si ale pozor, abyste se nespálili nebo nedostali úpal. Následky můžou být pak dost bolestivé.

Ani v sobotu se tropů nezbavíme, tak si víkend užijeme se vším všudy. Teploty vyšplhají na 32 až 36 stupňů. Koupaliště budou zřejmě praskat ve švech, ale navečer do Čech přijdou velmi silné bouřky. A ty budou mít zřejmě za následek prudké ochlazení v neděli.

Ochladí se totiž až o 10 stupňů, takže teploty vyšplhají pouze na 26 stupňů. Navíc bude zataženo až oblačno, na Moravě a ve Slezsku můžeme očekávat bouřky. Ochlazení bohužel vydrží do následujícího týd­ne.

Související články

Další články