Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Předpověď počasí na víkend: Bude hustě chumelit a teploty pod nulou

Předpověď počasí na pátek a víkend
Zdroj: Pixabay
Počasí
Podle ČHMÚ počasí nad střední Evropou bude zpočátku ovlivňovat rozsáhlá brázda nízkého tlaku vzduchu, která se bude postupně vyplňovat, a do střední Evropy se bude od západu přesouvat tlaková výše. Po jejím severním okraji budou ve druhé polovině týdne postupovat fronty, které ovlivní počasí i u nás.
Předpověď na pátek
V noci převážně zataženo, na většině území sněhové přeháňky nebo občasné sněžení, ve východní polovině území i trvalejší a vydatnější. Později od jihozápadu ubývání srážek. Během dne oblačno až zataženo, místy přechodně až polojasno. Ojediněle sněhové přeháňky, zpočátku na severu a později večer na jihozápadě místy sněžení. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C, v 1000 m na horách kolem -4 °C. Slabý, během dne mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s, na Českomoravské vrchovině přechodně 4 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s a s možností tvorby sněhových jazyků.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Ve východní polovině území může do rána místy napadnout dalších 5 až 10 cm sněhu, uvádí Český hydrometeorologický ústav.

Předpověď na sobotu
Zataženo až oblačno, ojediněle i polojasno. Místy občasné sněžení, na Šumavě srážky četnější. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C, při přechodně zmenšené oblačnosti ojediněle kolem -7 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na severozápadní.

Předpověď na neděli
Oblačno až zataženo, ojediněle i polojasno. Ojediněle sněhové přeháňky, hlavně na horách. Večer v západní polovině Čech místy sněžení, postupně pod 900 m déšť, i mrznoucí. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C, při přechodně zmenšené oblačnosti ojediněle kolem -8 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Večer se v západní polovině Čech může ojediněle tvořit slabá ledovka.

Hrozba milionové pokuty a vyhrocené pozadí jeho odchodu ze Survivoru. Otevřená zpověď Jiřího Hanouska

Související články

Další články

Nejnovější kauzy