Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Předpověď počasí na poslední lednový víkend: Česko zavalí sníh, teploty klesnou i pod –10 stupňů

Zdroj: pixabay.com
V pátek se bude nad střední Evropou vlnit frontální rozhraní oddělující studený vzduch na severovýchodě od teplého na jihozápadě. Za studenou frontou, která v sobotu přejde přes naše území k jihovýchodu, k nám bude proudit studený vzduch od severu. Podívejte se na poslední předpověď počasí pro lednový víkend podle Českého hydrometeorologického ústavu.

V pátek bude zataženo až oblačno. V jihozápadní polovině území déšť nebo déšť se sněhem, v noci nad 700 m, přes den nad 900 m sněžení. V severovýchodní polovině území sněžení nebo déšť se sněhem, v noci a ráno srážky jen ojediněle. Ojediněle srážky i mrznoucí. Nejnižší noční teploty +1 až –3 °C, na jihozápadě kolem +2 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, v severovýchodní polovině území 0 až 3 °C, v 1000 m na horách kolem –2 °C, na Šumavě kolem +2 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s. V jihozápadní polovině území během dne čerstvý západní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Na sobotu meteorologové z Českého hydrometeorolo­gického ústavu předpovídají zataženo až oblačno, občas déšť, ojediněle i mrznoucí. V polohách nad 800 m, na severu a východě nad 400 m srážky sněhové. Během odpoledne postupně srážky sněhové ve všech polohách a později večer od severu ubývání srážek. Nejnižší noční teploty +3 až –1 °C, na severovýchodě až –3 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C, na jihu a jihovýchodě až 7 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, bude slábnout a měnit se na severní až severovýchodní.

V neděli lze očekávat proměnlivá oblačnost, zpočátku místy, postupně jen ojediněle sněhové přeháňky. V jižní polovině území zpočátku až zataženo s občasným sněžením. Nejnižší noční teploty –2 až –6 °C, při malé oblačnosti a sněhové pokrývce kolem –10 °C, zejména na severu území. Nejvyšší denní teploty –3 až +1 °C. Mírný severovýchodní až východní vítr 2 až 6 m/s.

Související články

Další články