Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Předpověď počasí na podzim: Meteorologové už vědí, jaké letos bude babí léto

Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
konec prázdnin
Po tropickém létu a extrémních teplotách nás čeká příjemný podzim. Babí léto se ponese v duchu slunečných dnů a bude světlo až do večera. Vyšší teploty nás čekají i v říjnu, ochlazovat se začne až během listopadu. Vyplývá to z předpovědi portálu AccuWeather, kterou eXtra.cz potvrdila i známá meteoroložka Dagmar Honsová.

Teplý a suchý podzim bez extrémních teplotních výkyvů čeká střední Evropu. První podzimní předpověď počasí přinesl americký portál AccuWeather, podle nějž budou teploty během září a října nad dlouhodobým průměrem.

Babí léto přinese v Česku teploty od 20 do 25 stupňů, příjemně bude ještě v říjnu. "Z dat velkých meteorologických center, která se týkají regionu střední Evropy, už můžeme usuzovat, že nás čeká krásné babí léto. Ten, kdo si užívá delší slunečné dny, si rozhodně přijde na své," potvrdila eXtra.cz meteoroložka Dagmar Honsová

"Pravděpodobnost správné předpovědi počasí na měsíc dopředu se sice snižuje o 60 procent, začátek letošního podzimu by ale měl patřit k těm teplejším. Nebude tropický, ale bude velmi příjemný," dodala Honsová.

V listopadu už začnou teploty výrazně klesat, přivane totiž ledový vzduch z Ruska. A dokonce už může i mírně sněžit. "V listopadu předpovídáme nadprůměrné sněžení," uvedli meteorologové z AccuWeather s tím, že zejména v nížinách se od poloviny listopadu může objevovat souvislá sněhová pokrývka.

Související články

Další články