Počasí je posledních pár dní jako na houpačce a jaro zmizelo neznámo kam. Teploty venku připomínají spíše podzimní počasí a bude ještě hůř. Ochladí se a teploty klesnou až pod nulu.

V úterý bude oblačno až zataženo, potrápí nás déšť s přeháňkami a na horách nad 700 metrů bude dokonce i sněžit! V noci bude navíc pořádná kosa a někteří možná vytáhnou ze sklepa přímotopy. Teploty klesnou až na minus 2 stupně! Během dne to také nebude o nic lepší. Teploty se budou pohybovat mezi 4 a 8 stupni.

Ve středu a ve čtvrtek bude hodně podobné počasí. V noci se pořádně ochladí a teploty budou klesat až k minus 3 stupňům. Během dne bude chladněji než v úterý. Teploty se totiž budou pohybovat mezi 2 a 6 stupni. Takže zřejmě vytáhneme kabáty, čepice a rukavice. Na některých místech Česka se může objevit i sníh.

V pátek bude polojasno a možná občas i vysvitne sluníčko. V noci se teploty budou pohybovat mezi nulou a minus 4 stupni, takže si nezapomeňte pořádně zatopit. Během dne se trochu oteplí a teploty vyšplhají až na 8 stupňů.

O víkendu by se mělo počasí trochu umoudřit. Sice bude v noci ještě pořádná zima a teploty budou padat pod nulu, během dne by ale měly vyšplhat až na 11 stupňů. Tak snad se k nám začne zase pomalu vracet jaro!