Ráno jsme ze skříní vytáhli teplejší svetry. Vypadá to, že už je tady podzim a léto se jen tak nevrátí. Opak je ale pravdou. Koncem týdne k nám mají dorazit zase tropy.

Dnes bude oblačno až zataženo. Občas ale můžete čekat přeháňky nebo déšť. Na Moravě a ve Slezsku může i zabouřit. Teploty se budou pohybovat jenom mezi 16 a 20 stupni.

V úterý bude oblačno až zataženo. Místy můžeme čekat přeháňky. Během dne ale bude srážek ubývat a bude polojasno. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 9 a 13 stupni. Přes den ale vyšplhají pouze na 20.

Ve středu se nám konečně oteplí a ukáže se ještě trocha z léta. Bude oblačno až polojasno, místy nízká oblačnost. V noci se teploty budou pohybovat mezi 9 a 13 stupni, přes den ale vyšplhají až na 26 stupňů. Takže zase můžeme vyrazit k vodě.

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno. Den bude skoro až tropický, takže pokud můžete, vezměte si volno z práce a vyrazte na koupaliště nebo k rybníku. Bude totiž pořádné vedro – teploty stoupnou až na 29 stupňů.

Pátek se taky povede. Čeká nás totiž krásné slunečné počasí. Spousta z nás si vezme volno a bude ho trávit někde u vody. Teploty totiž budou atakovat tropickou třicítku. A tak nás, zdá se, léto ještě neopustilo. Tropické počasí můžeme čekat i o víkendu. Teploty se totiž budou pohybovat kolem 30 stupňů.