Čeká nás opět mrazivý týden a teploty klesnou hluboko pod nulu. Rukavice, čepice a tlusté zimní bundy jsou samozřejmostí. Někteří vytáhneme i přímotopy nebo pořádně zatopíme v kotli. Teploty totiž klesnou až na minus 19 stupňů. A během dne budou maximálně minus 4 stupně.

V neděli bude oblačno až zataženo, občas nám i vysvitne sluníčko. Občas dokonce zasněží, na horách by ale mělo sněžit intenzivně. Během dne se ještě teploty vyšplhají na plus jeden stupeň. Na horách ale očekávejme až minus 7 stupňů, navíc hrozí závěje a sněhové jazyky. Dávejte si pozor i na silný vítr.

V pondělí bude oblačno až zataženo, přechodně až polojasno. Zejména na horách bude sněžit. V noci už bude pořádná kosa, teploty se budou pohybovat mezi minus 4 až minus 8 stupni, můžou ale klesnout až k minus 12. Během dne vyšplhají maximálně na nulu a bude foukat silný vítr.

V úterý bude oblačno a očekávat můžeme sněhové přeháňky v celé republice. V noci teploty klesnou až k minus 14 stupňům. Během dne se teploty budou držet také pod nulou, vyšplhají maximálně na minus 2 stupně. Na horách se budou tvořit sněhové jazyky.

Ve středu bude zpočátku oblačno, na horách bude sněžit. Později bude polojasno. V noci budou obrovské mrazy, teploty klesnou až k minus 16 stupňům. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi minus 3 až minus 7 stupni.

Ve čtvrtek bude většinou polojasno. V noci si ale budeme muset zřejmě hodně přitopit. Teploty totiž klesnou až k minus 18 stupňům. Během dne se budou pohybovat kolem minus 3 až minus 7. Na horách hrozí závěje a sněhové jazyky.

Extrémních mrazů se jen tak nezbavíme, protože se neoteplí ani o víkendu. Mělo by být polojasno, postupně až oblačno, bude sněžit a teploty v noci klesnou až k minus 19 stupňům. Během dne se budou pohybovat kolem minus 4 stupňů. Dívejte si pozor na ledovku a na horách hrozí závěje a sněhové jazyky.