Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA CELÝ TÝDEN: Podzimní počasí by nás mělo opustit a zase se vrátí léto. Ale na jak dlouho?

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA CELÝ TÝDEN: Podzimní počasí by nás mělo opustit a zase se vrátí léto. Ale na jak dlouho?
Zdroj: profimedia.cz
Česko má za sebou jeden z nejchladnějších letních týdnů, kdy to vypadalo spíš na podzim. Pro ty, kteří už nedoufali, že by se hezké počasí mohlo vrátit, máme dobrou zprávu. Teploty se budou pomalu zase zvyšovat a léto bude pokračovat!

Do Evropy ode dneška proudí od západu teplý vzduch, který bude mít za následek výrazné oteplení. Dnes bude polojasno až oblačno, ojediněle se můžou vyskytnout přeháňky. Takže si s sebou nezapomeňte vzít deštníky nebo pláštěnky. Jasná obloha nás totiž rozhodně nečeká. Teploty by ale měly být už mnohem vyšší, budou se pohybovat mezi 23 a 27 stupni, na severozápadě ale vyšplhají jen na 23 stupňů Pokud trávíte prázdniny na horách, ve 1000 metrech se dočkáte maximálně 18 stupňů.

V úterý nás ještě potrápí déšť, ale mělo by se pomalu, ale jistě vyjasňovat. Teploty v noci klesnou až na 10 stupňů, ale přes den by se měly pohybovat mezi 24 a 28 stupni. Takže bude příjemné letní počasí, a tak můžete odhodit bundy a svetry a vytáhnout zase letní oblečení Deštníky ale mějte pro jistotu pořád u sebe.

Středa bude jasná až polojasná, ojediněle ale můžeme čekat přeháňky. Teploty budou stejné jako v úterý, tedy 24 až 28 stupňů. V noci ale můžou klesnout až na 10 stupňů.

Ve čtvrtek se k nám konečně vrátí léto se vším všudy. Takže zase můžete vyrazit k vodě a chytat bronz. Bude jasno až polojasno a teploty vyšplhají až na 31 stupňů. Večer nám hezké počasí překazí přeháňky a bouřky. Ale spíše na západě a severozápadě Čech. Takže na Moravě můžete být v pohodě a užívat si zase pravé léto

Tropické počasí nám vydrží i v pátek, kdy se teploty budou pohybovat kolem 30 stupňů. Ojediněle ale můžeme čekat přeháňky a bouřky. Pokud se o víkendu chystáte na chatu, chalupu nebo fesťák, vezměte si s sebou deštníky. Občas totiž můžeme čekat déšť, přeháňky nebo bouřky Počasí ale bude velmi příjemné. Teploty se budou pohybovat mezi 26 a 28 stupni. Jiné to nebude ani o víkendu, kdy teploty vyšplhají na 28 stupňů. Dávejte si ale pozor, můžou nás potrápit i bouřky.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy