Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA CELÝ TÝDEN: Na Česko se ženou silné bouřky! Zchladí nám letní teploty?

Teploty budou letní, ale potrápí nás bouřky!
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Počasí poslední dobou vypadá spíš jako aprílové. Letní teploty střídá zima a pak přijdou tropy, které zase zchladí bouřky. A tak všechny zajímá, jaké bude počasí. Bohužel vás zklameme. Meteorologové varují před extrémně silnými bouřkami. Teploty ale budou pořád letní!

Česko znovu zasáhnou extrémně silné bouřky. Výstraha platí od dnešní 13. hodiny až do zítřejších 22 hodin. Bouřková smršť potrápí postupně celou Českou republiku. Od středy by se mělo počasí umoudřit a srážek ubývat. Ale úplně neustanou.

Dnes bude oblačno až zataženo, teploty ale budou skoro tropické. Vyšplhají se až na 30 stupňů. Odpoledne ale do Česka vtrhnou bouřky, takže byste měli mít při ruce deštníky nebo místo, kam se rychle schováte. Budou totiž hodně silné.

V úterý bude polojasno, ráno se ale mohou objevit i mlhy. Větší část Česka zase potrápí bouřky, ojediněle budou velmi silné. Teploty v noci budou maximálně 19 stupňů, přes den si ale užijeme sluníčko a můžeme se vydat na koupaliště nebo k rybníku. Budeme se totiž potřebovat pořádně osvěžit. Teploty dosáhnou až na 28 stupňů, na Moravě až na 30!

Ve středu můžeme ráno čekat mlhy a objevit se mohou znovu přeháňky. Na Moravě ale ještě zabouří. Noční teploty se budou pohybovat od 14 do 18 stupňů, přes den bude krásných 24 až 28 stupňů. Na jihovýchodě Moravy můžete čekat až tropickou třicítku. Takže můžete s klidným svědomím zase vyrazit k vodě.

Bouřky nás neopustí ani ve čtvrtek. Srážky by ale neměly být už tak intenzivní. Počasí bude hodně podobné tomu středečnímu, teploty vyšplhají až na 28 stupňů, v noci ale jen na 19. V pátek bude o něco tepleji než ve čtvrtek, nejnižší noční teploty budou 12 stupňů, ale přes den vyšplhají až na 29 stupňů. Část území ale potrápí přeháňky a bouřky.

Pokud se chystáte na víkend do lesa, na výlet nebo na koupaliště, určitě si to pořádně užijete! Bude polojasno až oblačno, teploty vyšplhají až k 30 stupňům. Místy se mohou objevit přeháňky nebo bouřky. Už by ale neměly být tak silné jako v předchozích dnech.

Související články

Další články