Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA CELÝ TÝDEN: Do Česka vtrhla pořádná kosa! Teploty klesnou hluboko pod nulu a bude sněžit!

Tento týden bude pořádná zima!
Zdroj: profimedia.cz
Zatímco ještě o víkendu teploty šplhaly až k deseti stupňům, dnes jsme se probudili do mrazivého rána. Teploty klesly pod nulu a do Česka vtrhla pořádná zima. Neoteplí se ani přes den, a dokonce bude i sněžit!

Dnes je oblačno až polojasno, na severovýchodě oblačno až zataženo. Mohou se objevit i sněhové přeháňky. Teploty se budou pohybovat mezi 3 a minus 1 stupněm.

V úterý bude ještě chladněji než v pondělí. Bude jasno až skoro jasno, zpočátku místy polojasno. Na severovýchodě k večeru polojasno až oblačno. Ojediněle nás čekají sněhové přeháňky. V noci teploty klesnou hluboko pod nulu, takže si pořádně zatopte. Noční teploty se totiž budou pohybovat mezi minus 3 a minus 7 stupni! Na západě Čech můžou klesnout až k minus 9 stupňům. Přes den budou maximálně 3 stupně nad nulou.

Ve středu bude jasno až polojasno. Od severu republiky se začne později zatahovat a na většině území bude sněžit. V noci teploty klesnou až na minus 8 stupňů, bude tedy pořádně mrznout. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 0 a 4 stupni. Zimní bundy, rukavice a čepice jsou už samozřejmostí.

Neoteplí se ani ve čtvrtek. Bude převážně zataženo, potrápí nás déšť a později bude i sněžit. V noci se ale trochu oteplí. Teploty klesnou jen na minus 1 stupeň. Přes den vyšplhají až na 6 stupňů. Takže nás mráz na chvíli opustí.

V pátek bude zataženo až oblačno, potrápí nás déšť i déšť se sněhem. Nad 500 metrů bude sněžit. Postupně odpoledne a k večeru by mělo přestat pršet. Na horách se budou tvořit sněhové jazyky a závěje. V noci teploty klesnou k nule a přes den se budou pohybovat mezi 2 a 6 stupni.

Související články

Další články