Tento týden bude opravdu zimní. Potrápí nás náledí a bude sněžit nejenom na horách, ale i v nížinách. Na horách napadne až 15 centimetrů sněhu. Rána už budou hodně mrazivá a teploty klesnou až k –8 stupňům.

Dnes bude oblačno až zataženo, přechodně až polojasno. Na severu republiky nás potrápí přeháňky a déšť. Nad 500 metrů může i sněžit. Během dne teploty vyšplhají na 3 až 7 stupňů. V 1000 metrech na horách bude kolem minus 1 stupně. Bez teplých kabátů a zimních bund už se neobejdeme.

V úterý bude oblačno až polojasno. Na většině území republiky můžeme čekat přeháňky, nad 500 metrů sněhové. V noci a ráno očekávejte náledí, takže pokud budete někam cestovat, tak buďte hodně opatrní. V noci teploty klesnou až k minus 3 stupňům, přes den vyšplhají maximálně na 6 stupňů.

Ve středu bude ještě chladněji. Čekáme oblačno až polojasno, na horách bude opět sněžit. V noci bude pořádná kosa, teploty klesnou až na minus 4 stupně. Přes den se budou pohybovat mezi 1 a 5 stupni. Rukavice a čepice jsou samozřejmostí.

Teploty už nám klesají hodně pod nulu. Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, na jihozápadě republiky čekáme srážky smíšené i sněhové, v polohách pod 500 metrů nás potrápí déšť se sněhem. V noci se teploty budou pohybovat mezi minus 4 až 0, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce teploty klesnou až k minus 8 stupňům. V noci bychom si měli tedy pořádně zatopit.

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, na jihozápadě bude sněžit. Pod 500 metrů nás potrápí déšť se sněhem. V noci klesnou teploty k minus 4 stupňům a během dne se budou pohybovat mezi 1 až 5 stupni. Zima už je prostě tady!

V pátek by se ale mělo trochu oteplit, ale jen nepatrně. Bude oblačno až zataženo, potrápí nás déšť a přeháňky. V noci se teploty budou pohybovat mezi minus 2 a 2 stupni, během dne by mohlo být až 7 stupňů. Postupně by ale mělo ubývat srážek a oblačnosti. O víkendu bude až 9 stupňů.