Česko pokryla ledovka a výstraha od meteorologů byla vyhlášena až do pondělní 9. hodiny ranní. Námraza komplikuje dopravu v celé České republice a stejná situace vydrží až do Vánoc.

Dnes bude zataženo a mlhavo. Potrápí nás slabé sněžení a mrznoucí mrholení. Později se bude vyjasňovat. Během dne teploty vyšplhají maximálně na 3 stupně.

V úterý bude zataženo s nízkou oblačností, ojediněle mrznoucí mlhy. Bude slabě sněžit nebo mrholit, později se vyjasní. Během dne se teploty budou pohybovat mezi minus 1 a 3 stupni. V noci ale bude pěkná kosa, teploty klesnou až k minus 4 stupňům.

Ve středu bude jasno až polojasno, místy zataženo s nízkou oblačností a mrznoucími mlhami. Noční teploty se budou pohybovat mezi minus 1 a minus 5 stupni. Přes den se teploty vyšplhají maximálně na 3 stupně.

Ve čtvrtek bude jasno až skoro jasno, opět nás potrápí mlhy. V noci bude pořádná zima, teploty klesnou až k minus 6 stupňům. Během dne vyšplhají pouze na 2 stupně.

V pátek bude zataženo, ojediněle mrznoucí mlhy. Bude slabě sněžit nebo mrholit a hrozí ledovka. V noci se teploty budou pohybovat mezi minus 1 a minus 5 stupni. Během dne ale vyšplhají až na 4 stupně.

Nízká oblačnost, mrznoucí mlhy a ojediněle slabé sněžení nebo mrholení vydrží i přes svátky. Teploty se budou pohybovat mezi minus 1 a 4 stupni. V noci klesnou až k minus 6 stupňům.