Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Předpověď počasí do konce září: Vytáhněte svetry, ochladí se a bude pršet

Zdroj: Profimedia
Počasí
Deštivý závěr léta předpovídají odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V příštích 30 dnech se má také ochladit a teploty už budou spíše podzimní. Je čas schovat trička s krátkým rukávem a vytáhnout ze skříně teplé svetry a kabáty.

„Období příštích čtyř týdnů jako celek očekáváme teplotně průměrné,“ uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v předpovědi do konce září.

Příští týden se neobejdeme bez deštníků, především v jeho začátku se přiženou přeháňky i vydatný déšť. Pršet by mělo na většině území Česka. Teploty se pak budou pohybovat v rozmezí od 14 do 17 stupňů, maximálně se přiblíží ke 20 stupňům.

V následujícím týdnu bude ještě chladněji, připravte se na teploty mezi 13 a 16 stupni a vytáhněte ze skříně kabát a další teplé oblečení. Počítejte i s deštěm, pršet ale bude výrazně méně.

Poslední zářijový týden bude ze všech nejteplejší. „Třetí týden předpovědi (23.9.-29.9.) předpokládáme mírně nadprůměrný,“ říkají meteorologové. Teploty mohou dosáhnout až 23 stupňů, většinou se ale budou pohybovat mezi 15 a 18 stupni.

Další ochlazení pak přijde na začátku října, během prvního týdne se budou teploty průměrně pohybovat okolo 17 stupňů. Srážkově bude patřit k průměrným.

Související články

Další články