Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Česko zasáhnou další BOUŘKY S KRUPOBITÍM!

Zdroj: Profimedia.cz, eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
Předpověď meteorologů
Pražané mají ještě v živé paměti extrémní bouřku s krupobitím, která metropoli zasáhla ve čtvrtek. V noci na úterý se silné bouřky na Česko přiženou zase. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje, že je znovu doprovodí kroupy a přívalové deště. Vítr bude dosahovat rychlosti až 70 km/h.

"Nad střední Evropou se bude vlnit frontální rozhraní mezi velmi teplým vzduchem na východě a chladným na západě," informoval ČHMÚ. Meteorologové vydali výstrahu, která se týká šesti krajů.

Pozor si mají dát lidé v Praze a krajích Středočeském, Plzeňském, Karlovarském, Ústeckém a Libereckém. Výstraha platí od pondělního večera až do úterní třetí hodiny ráno.

Může se zopakovat situace z minulého čtvrtka, kdy přívalová voda vytopila některé sklepy a garáže. Hrozí i zásahy bleskem nebo kolabující doprava kvůli vysoké vodě či popadaným stromům.

Podrobná předpověď

Pondělí

Většinou polojasno. Později odpoledne a večer při zvětšené oblačnosti v západní polovině Čech místy přeháňky nebo bouřky, ojediněle i silné s kroupami, přívalovým deštěm a nárazy větru. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C, na západě kolem 27 °C, v 1000 m na horách kolem 23 °C. Mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s místy s nárazy kolem 15 m/s. V západní polovině Čech slabý 1 až 4 m/s. V bouřkách vítr přechodně zesílí.

Úterý

Jasno až polojasno, na západě až oblačno. Později odpoledne a večer při přechodně zvětšené oblačnosti v Čechách místy, na Moravě a ve Slezsku ojediněle přeháňky nebo bouřky, zejména v západní polovině Čech silné bouřky. Ráno v Čechách ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty 29 až 33 °C, na západě kolem 27 °C. Mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. V západní polovině Čech mírný severovýchodní vítr 2 až 5 m/s. Vítr v bouřkách přechodně zesílí.

Středa

Skoro jasno až polojasno, odpoledne a večer při přechodně zvětšené oblačnosti místy přeháňky nebo bouřky, ojediněle silné. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C, na západě kolem 27 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s se bude v Čechách měnit na severozápadní a v bouřkách přechodně zesílí.

Čtvrtek

Polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky, zejména na Moravě a ve Slezsku ojediněle i silné. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C, na západě kolem 12 °C. Nejvyšší denní teploty v Čechách 24 až 28 °C, na Moravě a ve Slezsku 28 až 32 °C. Mírný severní, na Moravě a ve Slezsku zpočátku jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Pátek

Jasno až polojasno, na východě při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo i bouřky. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C. Mírný severovýchodní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na jihovýchodní.

Související články

Další články