Včera zasáhly Česko silné bouřky, které postupovaly od západu na východ a nechaly za sebou pořádnou spoušť. V Ostravě dokonce padaly kroupy o velikosti ořechů. A bouřky a déšť nás potrápí i v následujících dnech. Takže pokud jste si mysleli, že vyrazíte s kamarády k vodě a nachytáte bronz, tak vás zklameme. Tropy teď na pár dní skončily.

Včera jsme si ještě užívali krásného a slunečného počasí, dnes to ale vypadá spíš na jaro než léto. V dalších dnech to bude venku vypadat spíše jako na podzim. Počasí se totiž rozhodně neumoudří.

Dnes je oblačno až zataženo. Teploty můžeme očekávat pouze od 19 do 24 stupňů. Na Moravě a ve Slezsku ale můžou vyšplhat ještě na 29 stupňů. Takže si ještě užijete tepla a sluníčka.

Ve středu ale bude na většině území pršet. Na západě zaprší jen občas, ale bude zataženo až oblačno. Teploty se budou pohybovat od 19 do 23 stupňů. Na koupaliště se ale jen tak nevydáme.

Ve čtvrtek se ještě více ochladí, teploty dosáhnou pouze na 18 stupňů, takže ze skříní vytáhneme bundy. Deštníky byste měli mít pořád při ruce, protože je budete potřebovat. Celý den má být převážně zataženo, déšť nebo přeháňky.

Ani v pátek se moc neoteplí. Teploty se budou pohybovat kolem 20 stupňů a pořád bude pršet. Srážky by měly ustávat až k večeru. Teploty v noci klesnou dokonce až na pouhých 8 stupňů. Pokud vám chybí slunečné a teplé počasí, nezoufejte. Léto se k nám vrátí zase v neděli.