Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Jasmina Alagič Horoskop

Nejnovější kauzy

Předpověď počasí: Česko čeká o víkendu silný vichr, hrozí také povodně

+ Další fotografie
počasí
Zatímco Česko tento týden trápil velmi silný vítr, dešťové přeháňky a na některých místech dokonce i sníh, meteorologové byli optimističtí a předpověděli, že se oteplí. Zdá se, že tomu tak nakonec skutečně bude, nicméně oteplení přijde ráz na ráz a ze zimy půjdeme do tepla. S oteplením ale hrozí také na území Česka povodně.

V noci na pátek bylo zataženo až oblačno, na většině území déšť nebo přeháňky, nad 600 m srážky sněhové. Na horách se objevily vydatné srážky. Během noci od západu ubývalo srážek a oblačnosti.

O víkendu ale nebude lépe. „V čerstvém západním proudění bude v pátek večer a v noci na sobotu postupovat přes naše území frontální systém, během soboty pak teplá fronta,“ tvrdí meteorologové. Do soboty šesté hodiny ranní potrvá výstraha před větrem.

„Během pátku a soboty se očekávají na horách, zejména v oblasti Šumavy, místy vydatnější srážky (až 40 mm za 24 hodin), které budou převážně dešťové. Vlivem kombinace těchto srážek, čerstvého větru a vyšších teplot dojde i k výraznějšímu odtávání sněhu ve vyšších a horských polohách. V důsledku toho lze v následujících dnech předpokládat zejména na některých horských či podhorských tocích výraznější vzestupy hladin a dosažení 1. SPA (stupně povodňové aktivity). Ojediněle nelze vyloučit i krátkodobé dosažení 2. SPA,“ varují meteorologové před povodněmi.

Sobota bude pátku velmi podobná. Bude zataženo až oblačno, na většině území občasný déšť nebo přeháňky, zpočátku nad 700 m sněžení. Během dne zvyšování hranice sněžení a od jihozápadu přechod do deště ve všech polohách. Později pozvolné ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C.

neděli nás čeká teplotní šok. Skoro jasno až polojasno. Odpoledne od západu přibývání oblačnosti, večer v Čechách, v noci místy i na Moravě déšť, později v Čechách nad 800 m sněžení. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C.

Mohlo by vás zajímat

Další články