Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Předpověď počasí: Celý týden proprší, teploty se ale vyšplhají až k 22 stupňům

Předpověď počasí: Celý týden proprší, teploty se ale vyšplhají až k 22 stupňům
Zdroj: Profimedia
počasí
V pondělí se Česko probudí do deštivého počasí, občasně zaprší i ve zbytku týdne. Teploty ale půjdou nahoru a o víkendu by se mohly vyšplhat až ke 22 stupňům. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

"Po přední straně tlakové výše nad západní Evropou, která se bude v průběhu období přesouvat přes britské ostrovy nad Skandinávii, k nám bude proudit chladný a vlhký vzduch od severozápadu až severu. Ve druhé polovině týdne začne počasí u nás postupně ovlivňovat výšková tlaková níže nad severovýchodní Evropou," uvedli meteorologové z ČHMÚ

Pondělí

Oblačno až zataženo, na většině území přeháňky nebo občasný déšť, k večeru od severozápadu ubývání srážek a částečně i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C, na jihu Moravy až 17 °C. Mírný, během dne přechodně čerstvý severozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Úterý

Většinou oblačno, ojediněle, během dne místy přeháňky. Večer ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s bude večer slábnout.

Středa

Polojasno až oblačno, během dne ojediněle přeháňky. Odpoledne od severozápadu přibývání oblačnosti a později večer na severozápadě místy déšť. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C. Slabý severozápadní nebo proměnlivý vítr do 4 m/s.

Čtvrtek

Zpočátku oblačno až zataženo, místy přeháňky. Během dne postupně oblačno až polojasno a přeháňky jen ojediněle. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C. Slabý, během dne mírný severní vítr 2 až 6 m/s.

Pátek a výhled na víkend

Polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Postupně od východu přibývání oblačnosti i srážek. Nejnižší noční teploty 9 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 19 °C, v závěru období místy až 22 °C.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy