Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Předpověď na víkend: Počasí pod psa bude trvat, letní teploty nás nečekají

Předpověď na víkend: Počasí pod psa bude trvat, letní teploty nás nečekají
Zdroj: Pixabay
Počasí

Slunečné dny vystřídalo chladné počasí a vytrvalý déšť. To se nezmění ani o víkendu, kdy bude převážně pod mrakem a meteorologové očekávají i nadále srážky. Deštníky a pláštěnky tak ještě několik dní neodložíme.

Pátek

V pátek bude zataženo až oblačno, zpočátku na většině území můžeme očekávat déšť, který bude vydatný zejména na východě. Odpoledne a večer budou ustávat srážky a v Čechách od západu částečně i ubývat oblačnost. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty pak od 12 do 16 °C, v 1000 metrech na horách kolem 8 °C. Vát bude mírný západní až severozápadní vítr o rychlosti 2 až 6 m/s. K večeru bude slábnout.

Sobota

První den víkendu bude polojasno až oblačno, postupně až zataženo a na většině území čekáme přeháňky, ojediněle bouřky. Ráno se na některých místech vyskytnou mlhy. Nejnižší noční teploty budou v rozmezí 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty pak od 14 do 18 °C. Vát bude slabý, během dne mírný jihozápadní vítr o rychlosti 2 až 5 m/s.

Neděle

Na závěr víkendu se počasí výrazně nezmění. I nadále můžeme počítat s oblačnou až polojasnou oblohou, místy se vyskytne občasný déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem 10 až 6 °C, nejvyšší denní teploty opět vystoupají ke 14 až 18 °C. Vát bude mírný jihozápadní až západní vítr o rychlosti 2 až 6 m/s.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy