Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

PŘEDPOVĚĎ NA VÍKEND: Bude pršet, výlety si naplánujte až na neděli

Zdroj: Pixabay
+ Další fotografie
Předpověď meteorologů
V pátek i sobotu budou ještě v Česku doznívat čtvrteční lijáky. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) ale teploty rozhodně nespadnou. Rtuť teploměru se bude držet u 26 stupňů.

Nejhezčí počasí bude v Česku v neděli, výlety proto raději směřujte na tento den. V pátek i sobotu totiž ještě bude doznívat čtvrteční extrémní déšť. Vyplývá to z předpovědi ČHMÚ

Pátek

Oblačno až zataženo, v severovýchodní polovině území místy občasný déšť nebo přeháňky, v noci zpočátku ojediněle bouřky. V Čechách v noci a ráno ojediněle mlhy. Během dne od jihozápadu ustávání srážek, postupně ubývání oblačnosti na polojasno až jasno. Během večera na západě Čech opět přibývání oblačnosti a ojediněle přeháňka. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C, na západě až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C, v 1000 m na horách kolem 16 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s se bude během dopoledne měnit na východní až jihovýchodní.

Sobota

Oblačno až polojasno, zpočátku místy, postupně jen ojediněle přeháňky, v průběhu dne od západu ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C, na východě až 26 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s k večeru postupně zeslábne. Na východě zpočátku slabý jižní vítr do 4 m/s.

Neděle

Skoro jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C. Slabý proměnlivý, postupně mírný východní vítr 2 až 6 m/s.

Související články

Další články