Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

PŘEDPOVĚĎ NA ÚNOR: Ustoupí už mrazy? Drkotat zuby jen tak nepřestaneme!

Zdroj: Profimedia
počasí
Už máte zimy dost a těšíte se na oteplení? Podle Českého hydrometeorologického ústavu bohužel nejsou vyhlídky nijak pozitivní. Dosavadní předpověď zatím ukazuje, že se ani po extrémně studeném lednu neohřejeme.

Teploty vzduchu v příštích čtyřech týdnech se budou pohybovat v mezích dlouhodobého průměru. Noční minima by se měla pohybovat okolo -4°C, denní maxima pak okolo 2°C. Lze však očekávat přechodné teplotní výkyvy do kladných i záporných teplot. Druhý týden měsíce února by ale měl být srážkově nadprůměrný.

První týden měsíce února bude pravděpodobně studený. Průměrné denní teploty se očekávají kolem 0°C až -2°C, ve druhé polovině týdne se ale teploty dostanou i lehce nad nulu.

Podle dlouhodobých statistik bývá druhý týden února obvykle nepředvídatelný, ačkoliv meteorologové většinou hlásí oteplení, v tomto období často přichází teplotní výkyvy, které mohou způsobit výrazný pokles teplot. V takovém případě by na horách mohly noční teploty klesnout až na -20°C.

Podle výhledové předpovědi je dost možné, že nás na konci února překvapí sníh a to nejen v horských oblastech, ale i v nížinách. Tam však díky denním teplotám převyšujícím bod mrazu moc dlouho nevydrží.

Související články

Další články