Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020 koronavirus

Nejnovější kauzy

Předpověď meteorologů: Víkend proprší, ale zároveň se prudce oteplí

Zdroj: profimedia
počasí
S deštivým počasím počítejte zejména v sobotu. Pršet bude i v neděli, ale už pouze ojediněle. Jak dále vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), o víkendu budou denní teploty dosahovat až 14 stupňů, v noci však mohou na některých místech klesnou k nule.

V pátek by mělo být ještě sucho, ale v sobotu a neděli čekejte občasný déšť, který do Česka přijde od západu. Zároveň se výrazně oteplí!

„Oblast vyššího tlaku vzduchu bude v pátek postupovat ze střední Evropy k severovýchodu a nad západní Evropou se bude prohlubovat tlaková níže. V sobotu bude postupovat přes naše území k východu slábnoucí studená fronta. Z neděle na pondělí bude přes střední Evropu zvolna postupovat od jihu tlaková níže spojená s frontální vlnou,“ uvedli meteorologové z ČHMÚ.

Pátek

Zataženo nízkou oblačností a zejména v Čechách ojediněle mlhy, místy polojasno. K večeru od jihozápadu přibývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, v jihozápadní polovině Čech a v místech se slabším větrem až –2 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, na severovýchodě až 14 °C, v 1000 m na horách kolem 7 °C. Čerstvý jihovýchodní vítr 5 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 25 m/s (55 až 90 km/h). Na západě a jihozápadě Čech a severovýchodě Moravy a Slezska vítr mírný 2 až 5 m/s.

Sobota

Zataženo až oblačno, od západu místy občasný déšť. Ojediněle mlhy a místy přechodně i polojasno. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C, v jihozápadní polovině Čech 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C, v jihozápadní polovině Čech 6 až 10 °C. Vítr mírný jihovýchodní až jižní vítr 3 až 7 m/s, místy čerstvý 5 až 9 m/s, zpočátku s nárazy 15 až 20 m/s. Vítr bude během dne od západu slábnout a měnit se na jihozápadní až západní.

Neděle

Oblačno až zataženo, v Čechách místy, jinde jen ojediněle déšť. Zpočátku ojediněle mlhy, na Moravě a ve Slezsku místy i polojasno. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C, na západě Čech 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C, na západě kolem 9 °C. Mírný severovýchodní až východní vítr 2 až 5 m/s bude během rána a dopoledne zesilovat na čerstvý jihovýchodní vítr 5 až 9 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s.

Související články

Další články