Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Předpověď meteorologů: Víkend bude suchý a slunečný, změna přijde až v úterý

Víkend bude slunečný.
Zdroj: pixabay
+ Další 3 fotografie
POČASÍ NA VÍKEND
Po prosluněném týdnu se můžeme těšit na víkend, kdy nás čeká opět jasná až polojasná obloha. Teploty sice nedosáhnou dvacítky, i tak meteorologové slibují příjemné teploty kolem 18 stupňů. Špatnou zprávou pro zemědělce a zahrádkáře je, že ani o víkendu nezaprší. První srážky by se měly na našem území objevit až v úterý.

Po pátečním přechodu studené fronty bude do Česka o víkendu proudit chladnější vzduch od severozápadu. I tak si ale ještě užijeme sluníčka.

Víkend bude o trochu chladnější, zato slunečný

V sobotu bude polojasno až skoro jasno. Na severu a severovýchodě území až oblačno a ojediněle přeháňky. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C. Teplota v 1000 m na horách kolem 10 °C a vát bude čerstvý severozápadní vítr.

V neděli bude také jasno až polojasno, na severovýchodě během dne až oblačno a ojediněle přeháňky. Noční teploty 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C a vát bude slabý proměnlivý vítr.

Začátkem týdne přijdou přeháňky

"Ještě pondělí bude slunečné a v úterý nás začne ovlivňovat vlnící se studená fronta, která konečně přinese na většinu území déšť. Očekávají se i bouřky," uvedla pro eXtra meteoroložka Dagmar Honsová

V pondělí bude jasno až polojasno. Noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C a mírný jihozápadní vítr.

Téměř letní teploty

V úterý bude polojasno, postupně od západu oblačno, na většině území s deštěm nebo přeháňkami, ojediněle bouřky. Noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní pak vyšplhají téměř k letním 21 až 25 stupňům.

Středa už bude oblačná, na většině území se objeví občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Noční teploty stejně jako v úterý klesnou k 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupají k 18 až 22 °C.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy