Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Předpověď meteorologů: Tropické teploty se ženou na Česko, bude přes 35 stupňů

Zdroj: Pixabay
+ Další 2 fotografie
Počasí
Po silných bouřkách a chladnějším víkendu začne v Česku skutečně tropické léto. Příští týden se bez klimatizace neobejdete, teploty budou atakovat až pekelných 40 stupňů. Odborníci proto radí hned po práci zamířit k vodě a především neustále doplňovat tekutiny.

Pekelné teploty se příští týden přiženou na Česko. Po chladnějším víkendu tak u nás začne opravdu tropické léto. V pondělí a úterý se ještě rtuť teploměrů zdrží u přibližně 30 stupňů, od středy se však bez klimatizace neobejdete.

„Jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 20 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty ve středu 30 až 34 °C, v dalších dnech 33 až 37 °C,“ zní předpověď Českého hydrometeorolo­gického úřadu (ČHMÚ) na další dny příštího týdne.

Na úmorná vedra se máme připravit i začátkem července. „První polovina července přinese teploty, které odpovídají této roční době. Celkově budou v období od 17. června do 14. července teploty vyšší, něž je dlouhodobý normál,“ dodává ČHMÚ.

V současnosti také ČHMÚ vydal výstrahu před silnými bouřkami. V pátek odpoledne a večer se mohou ojediněle vyskytnout bouřky se srážkovými úhrny kolem 30 mm. Výstraha platí pro kraj Olomoucký, Zlínský kraj (Bystřice pod Hostýnem, Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí, Vsetín) a Moravskoslezský.

Jak se bránit vedru

Odborníci varují před zdravotními problémy spojenými s tropickými teplotami. Nezapomeňte neustále doplňovat tekutiny, vyhněte se sladkým limonádám i alkoholu a pijte především vodu. Snažte se nebýt příliš dlouho na slunci a vyhledávejte spíše stín.

Počasí bude příští týden ideální k návštěvě koupaliště, ani tam ale nezapomínejte na doplňování tekutin.

Související články

Další články