Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Předpověď meteorologů: Studený vítr, déšť a teploty pod 20 stupni Celsia

Zdroj: pixabay
+ Další fotografie
Počasí
Po chladném začátku týdne se podle meteorologů zatím oteplovat nebude. Příliv chladného vzduchu bude sice v Česku slábnout, teploty se ale budou pohybovat kolem 20 stupňů Celsia. V noci se dokonce propadnou až k 5 stupňům. Zároveň se ojediněle vyskytnou také přeháňky.

Příliv chladného vzduchu od severozápadu bude slábnout. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

V noci převážně polojasno. Na severu a severovýchodě ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Slabý severozápadní vítr 1 až 4 m/s.

Během dne polojasno až oblačno, na severovýchodě místy, jinde jen ojediněle přeháňky. Nejvyšší teploty 19 až 23 °C, v 1000 m na horách kolem 14 °C. Slabý, postupně mírný severozápadní až severní vítr 3 až 7 m/s.

Podle meteorologů by se mělo začít oteplovat ve druhé polovině července. Teploty by měly šplhat ke 30 °C. Také druhá polovina července bude slabá na srážky. Naději na vodu dají občasné bouřky. Slušně zapršet by mělo v horských oblastech. Červenec by celkově měl být srážkově spíše podprůměrný a teplotně nadprůměrný.

Související články

Další články