Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Předpověď meteorologů: Prozradili, jaké nás čeká LÉTO a je to HRŮZA!

Zdroj: pixabay
+ Další 2 fotografie
Sucho v Česku
Podle počítačových modelů meteorologické stanice nás čeká velmi suché a teplotně nadprůměrné jaro s minimem srážek. Změna by neměla podle meteorologů přijít ani v létě. To nás letos čeká opět parné.

Jaro k nám přijde podle předpovědí pomalu, kvůli studenému vzduchu, který se zablokuje nad východní Evropou. Naopak do střední Evropy, tedy i do Česka, bude proudit teplý vzduch z jihu.

Po teplém jaru se často na začátku prázdnin ochladí, to ale nebude platit letos. Suché a extrémně horké by mělo být i léto. „Teplé počasí bude zpočátku prospěšné pro zemědělce, protože umožňuje předčasné vysazování plodin,“ domnívají se meteorologové z AccuWeather.

Teplé dny bez dešťových srážek se nám budou zprvu zamlouvat, potom ale s největší pravděpodobností začneme nadávat na všudypřítomné sucho. Vytrvalejších dešťů se podle všeho nedočkáme. Většina srážek podle předpovědi při tomto typu počasí spadne při přívalových deštích a v bouřkách a ty nestačí zem kvalitně zavlažit.

To nám potvrdila i Dagmar Honsová z Meteopressu. „Ti, kdo mají rádi teplo, se mají na co těšit. Můžeme počítat s tropickými teplotami. Nicméně takto dlouhodobé prognózy musíme brát s rezervou,“ doplnila Honsová.

Související články

Další články