Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Předpověď meteorologů: Přiženou se SILNÉ BOUŘKY, tady všude platí VÝSTRAHA

Zdroj: archiv
+ Další 4 fotografie
Předpověď počasí
Na Česko se tento týden přiženou další bouřky. Výstraha Českého hydrometeorologické ústavu (ČHMÚ) před extrémním počasím platí pro většinu Čech, na Moravě by bouřky hrozit neměly. Podívejte se na předpověď počasí.

Pro Prahu, Středočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký a Liberecký kraj platí od úterní osmnácté hodiny do úterní půlnoci výstraha před silnými bouřkami. Podle předpovědi ČHMÚ se ale mohou přihnat i ve středu i ve čtvrtek, a to zejména na Moravě.

Pondělí

Většinou polojasno. Později odpoledne a večer při zvětšené oblačnosti v západní polovině Čech místy přeháňky nebo bouřky, ojediněle i silné s kroupami, přívalovým deštěm a nárazy větru. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C, na západě kolem 27 °C, v 1000 m na horách kolem 23 °C. Mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s místy s nárazy kolem 15 m/s. V západní polovině Čech slabý 1 až 4 m/s. V bouřkách vítr přechodně zesílí.

Úterý

Jasno až polojasno, na západě až oblačno. Později odpoledne a večer při přechodně zvětšené oblačnosti v Čechách místy, na Moravě a ve Slezsku ojediněle přeháňky nebo bouřky, zejména v západní polovině Čech silné bouřky. Ráno v Čechách ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty 29 až 33 °C, na západě kolem 27 °C. Mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. V západní polovině Čech mírný severovýchodní vítr 2 až 5 m/s. Vítr v bouřkách přechodně zesílí.

Středa

Skoro jasno až polojasno, odpoledne a večer při přechodně zvětšené oblačnosti místy přeháňky nebo bouřky, ojediněle silné. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C, na západě kolem 27 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s se bude v Čechách měnit na severozápadní a v bouřkách přechodně zesílí.

Čtvrtek

Polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky, zejména na Moravě a ve Slezsku ojediněle i silné. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C, na západě kolem 12 °C. Nejvyšší denní teploty v Čechách 24 až 28 °C, na Moravě a ve Slezsku 28 až 32 °C. Mírný severní, na Moravě a ve Slezsku zpočátku jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Pátek

Jasno až polojasno, na východě při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo i bouřky. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C. Mírný severovýchodní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na jihovýchodní.

Víkend

Polojasno, postupně od západu přibývání oblačnosti, místy přeháňky, zpočátku i bouřky. Nejnižší noční teploty 20 až 16 °C, postupně 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty v sobotu 30 až 34 °C, v dalších dnech 22 až 26 °C.

Související články

Další články