Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Předpověď meteorologů: Přiženou se bouřky, teploty ale vyskočí k 30 stupňům

Zdroj: Profimedia
O víkendu počítejte s dešťem, v neděli se na Českou mohou přihnat i bouřky. Léto už je tady v plné síle, protože rtuť teploměru se bude šplhat až ke 30 stupňům. Vyplývá to z předpovědí Českého meteorologického ústavu (ČHMÚ).

Vypadá to, že nás čeká první pořádný letní víkend! Přes den teploty nespadnou pod 23 stupňů, někde se rtuť teploměru může vyšplhat až ke 30 stupňům. Zároveň se ale připravte na déšť a bouřky. Ty se vyskytnou v pátek v Čechách, v neděli pak zejména na Moravě.

Pátek

Oblačno, ráno přechodně až zataženo a na západě ojediněle slabý déšť. Během dne v Čechách ojediněle přeháňky nebo bouřky, na horách a na západě srážky místy. Večer částečné ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C, v oblasti Českomoravské vrchoviny až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, v 1000 m na horách kolem 14 °C. Slabý, během dne mírný severozápadní až západní vítr 2 až 5 m/s.

Sobota

Polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s, na Moravě a ve Slezsku během dne mírný severovýchodní 2 až 6 m/s.

Neděle

Jasno až polojasno, během dne při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky, zejména na východě. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s, na Moravě a ve Slezsku během dne mírný severovýchodní 2 až 6 m/s.

Související články

Další články