Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Předpověď meteorologů: Přižene se déšť, teploty okolo 10 stupňů

Předpověď meteorologů: Přižene se déšť, teploty okolo 10 stupňů
Zdroj: Profimedia
Počasí
Mrazy tento týden ustoupí, tento týden se budou teploty v Česku pohybovat průměrně okolo 10 stupňů. Zároveň ale bude často pršet, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Pršet bude každý den včetně soboty a neděle.

"Zvlněná studená fronta postoupíz našeho území k východu a za ní k nám bude proudit chladnější vzduch od západu. V úterý začne přes střední Evropu od jihozápadu přecházet tlaková níže a počasí u nás ovlivní s ní spojená frontální vlna," uvedli meteorologové z ČHMÚ s tím, že uprostřed týdne se na naše území přechodně rozšíří nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu.

"Od pátku bude počasí u nás ovlivňovat rozsáhlá brázda nízkého tlaku vzduchu nad západní a postupně i střední Evropou," dodali.

Pondělí

Zpočátku zataženo až oblačno, občas déšť, k ránu od západu ustávání deště. Během dne od západu převážně oblačno, ojediněle přeháňky, večer v Čechách přeháňky četnější. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C, na východě kolem 11 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C, na jižní Moravě až 16 °C, v 1000 m na horách kolem 6 °C, v Jeseníkách a Beskydech kolem 9 °C. Mírný jihozápadní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Na Moravě a ve Slezsku zpočátku čerstvý jižní vítr 6 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s, na horách kolem 25 m/s (90 km/h).

Úterý

Oblačno až zataženo, ojediněle přeháňky, zpočátku na horách četnější. V jihovýchodní polovině území odpoledne a večer postupně déšť. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C. Mírný jihozápadní vítr 2 až 6 m/s, večer vítr slabý proměnlivý do 4 m/s.

Středa

Zpočátku zataženo až oblačno, na jihovýchodě a východě s deštěm. Postupně převážně oblačno a ojediněle přeháňky, na horách četnější. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, v Čechách při zmenšené oblačnosti až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C. Slabý, během dne mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Čtvrtek

Polojasno až oblačno, na horách a na východě místy až zataženo a ojediněle déšť. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Slabý jižní až jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s.

Pátek

Oblačno až zataženo, zpočátku místy i polojasno. Postupně místy občasný déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Slabý proměnlivý nebo jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s.

Výhled na víkend

Oblačno až zataženo, v sobotu na většině území, v dalších dnech místy občasný déšť nebo přeháňky. Na horách přechodně i srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 6 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 10 °C.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy