Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Předpověď meteorologů: O víkendu zaprší, ale teploty zůstanou letní

Zdroj: pixabay
Během soboty bude přes Česko postupovat studená fronta a opět se dostaví přeháňky a bouřky, které zasáhnou celé území. V neděli začnou srážky postupně ustávat. Teploty zůstanou letní a budou se držet kolem třiceti stupňů Celsia.

A co nás podle předpovědi Českého hydrometeorolo­gického úřadu (ČHMÚ) přesně čeká? V pátek bude skoro jasno až polojasno. Což se změní až k večeru, kdy začne od západu oblačnosti přibývat. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 27 až 31 stupňů Celsia. Vát bude mírný jihozápadní až jižní o rychlosti vítr 2 až 5 metrů za sekundu.

V sobotu očekávejte polojasno, zpočátku na západě a severozápadě, během dne od západu i na ostatním území oblačno až zataženo s přeháňkami, místy bouřky, zejména na východě ojediněle silné. Během večera v Čechách od severozápadu bude docházet k ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Přes den se budou teploty pohybovat od 27 do 31 stupňů Celsia, na západě a severozápadě kolem 24 stupňů, na jihovýchodě až 33 stupňů.

V neděli bude jasno až polojasno. Nejvyšší denní teploty 25 až 29 stupňů Celsia.

Ani po víkendu nás nečekají lepší vyhlídky. V pondělí bude polojasno, od západu oblačno až zataženo, na většině území s přeháňkami a bouřkami.

Související články

Další články