Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Předpověď meteorologů: Na jarní kabátky zapomeňte. O víkendu se do Česka vrátí mráz a teploty poletí dolů!

+ Další fotografie
Počasí na víkend
V letošním únoru je to s počasím jako na houpačce. Zatímco před pár dny jsme si užívali sluníčka a vysokých teplot, o víkendu se rapidně ochladí, a to až od deset stupňů. Ten, kdo si myslel, že zima je už definitivně pryč, bude zklamaný.

Minulý týden jsme začali odhazovat válenky a kabáty a vypadalo to, že už pro letošek zima skončila. Jenže o víkendu se vám bude zimní garderóba zase hodit. Do Česka podle předpovědi meteorologů totiž přijde mráz. Dobrá zpráva je, že se začátkem příštího týdne má znovu oteplit.

V pátek bude hrozit náledí

V pátek bude zataženo až oblačno, zpočátku na většině území občasný déšť nebo přeháňky, na horách srážky četnější, během dne ubývání srážek a oblačnosti. V polohách nad 1000 m, postupně nad 600 m, na severovýchodě ve všech polohách srážky smíšené nebo sněhové. Odpoledne a večer ojediněle tvorba náledí. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C, na severovýchodě 3 až 6 °C, v 1000 m na horách ráno kolem 0 °C. Od severovýchodu ochlazování. Mírný severozápadní, postupně severovýchodní vítr 3 až 7 m/s, na Moravě a ve Slezsku čerstvý 4 až 9 m/s, místy v nárazech kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s (kolem 70 km/h). Vítr bude později večer od západu slábnout.

Sobota nabídne sluníčko, ale zimu

Sobota bude ve znamení jasné až polojasné oblohy. Na jihozápadě a jihu zpočátku ojediněle nízká oblačnost nebo mrznoucí mlhy. Nejnižší noční teploty –4 až –8 °C, v údolích při bezvětří, zejména na severovýchodě do –11 °C. Nejvyšší denní teploty –1 až +3 °C, v západní polovině Čech ojediněle do 5 °C. Mírný severovýchodní až východní vítr 2 až 6 m/s.

V neděli se začne oteplovat

Druhý víkendový den bude skoro jasno až polojasno, přechodně až oblačno. Ráno se podle předpovědi meteorologů ojediněle objeví mrznoucí mlhy. Nejnižší noční teploty –3 až –7 °C, v údolích při bezvětří, zejména na severovýchodě do –10 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C, v západní polovině Čech ojediněle do 8 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

Mohlo by vás zajímat

Další články