Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Tadeáš Zelenka

Nejnovější kauzy

Předpověď meteorologů: Léto je v nedohlednu, následující měsíc bude plný DEŠTĚ

počasí
Ačkoliv je polovina května a léto už se pomalu chystá klepat na dveře, jen tak je neotevře. Alespoň to vyplývá z předpovědi meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu. Studené počasí sice pomalu končí, teploty se ale budou pohybovat v hodnotách úměrném tomuto období.

Studené počasí z posledních třech týdnů, kdy se teploty udržovaly pod dlouhodobým normálem, pomalu končí. V následujícím období budou teploty pozvolna stoupat a dostanou se na hodnoty obvyklé pro tuto roční dobu.

Celkově bude období od 20. května do 16. června s teplotami kolem dlouhodobého normálu. Z pohledu srážek pak kolísavý ráz počasí z posledních týdnů bude pokračovat i v nadcházejícím období. Nejvíce srážek očekáváme v nejbližším týdnu, kdy spadne nadprůměrné množství srážek. Během období se bude v jednotlivých týdnech četnost a úhrny srážek postupně snižovat.

V první polovině června se očekávají průměrné nebo i slabě podprůměrné úhrny srážek. Období od 20. května do 16. června jako celek z pohledu srážek by mělo být slabě nadnormální nebo normální. V posledním týdnu uvedeného období by pak mohly teploty stoupat i na krásných 25 stupňů.

Související články

Další články