Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Jasmina Alagič Horoskop

Nejnovější kauzy

Předpověď meteorologů: Jaro se opět odkládá, vrací se pád na –4 stupně a SNÍH

+ Další fotografie
počasí
Počasí si s námi v posledním měsíci pěkně zahrává a ne jinak tomu bude i v budoucích dnech. Zatímco za sebou máme jeden z nejteplejších 28. únorů v historii, na začátku března se opět ochladí a může dokonce i zasněžit.

V posledních dnech jsme si zvykli na nadprůměrně teplá odpoledne, z čehož většina lidí usuzovala, že je zima definitivně pryč. Ale ono tomu úplně tak není. I když ve čtvrtek se podle předpovědi meteorologů budou teploty pohybovat dokonce až kolem dvacítky, o víkendu má přijít výrazné ochlazení, ze kterého budou mít radost možná jen děti. Předpověď totiž ukazuje, že by ve vyšších polohách mohl dokonce znovu padat sníh.

Prudké ochlazení můžeme podle ČHMÚ čekat už v pátek, kdy mají teploty klesnout až k pěti stupňům. K tomu bude zataženo a oblačno s dešťovými přeháňkami. Denní teploty by se měly pohybovat mezi 7 a 11 stupni.

I v sobotu nás čekají ojedinělé přeháňky. Objevit se mohou dešťové, nad 400 m i sněhové, jinak by mělo být přes den polojasno až oblačno s teplotami 4 až 8 stupňů. Při vyjasněné obloze by mohly teploty v noci klesnout až k minus 4.

Neděle by měla přinést oteplení. Přes den by mělo být oblačno až zataženo, místy bude v Čechách pršet. V polohách nad 800 metrů i sněžit. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 8 a 12 stupni, nejnižší noční by už neměly klesnout pod nulu.

Jak přežít studený víkend? Rady psychologa najdete zde.

Mohlo by vás zajímat

Další články