Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Předpověď meteorologů: Jaro ještě NEBUDE! Znovu udeří MRAZY a bude SNĚŽIT!

Zdroj: pixabay
+ Další fotografie
Počasí
Optimistické předpovědi z minulého týdne se rozptýlily jako ranní mlha, na jaro si v Česku musíme ještě počkat. První dny tohoto týdne budou ještě teplé, potom ale přijde výrazné ochlazení. Teploty spadnou pod nulu, bude mrznout, v některých částech republiky dokonce sněžit. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Sukně a šortky ještě vraťte do skříně, tento týden se totiž v Česku výrazně ochladí. Po uplynulých jarních dnech se vrátí mrazy, teploty spadnou pod nulu. Některá místa v republice se musí připravit i na sněhové srážky.

Podle předpovědi ČHMÚ budou první dny ještě teplé, koncem týdne ale počítejte s propadem až k -2 stupňům. Podívejte se na výhled počasí.

Pondělí

V noci oblačno až polojasno. Přes den oblačno, ojediněle přeháňky, na východě místy polojasno. V jihozápadní polovině území přechodně až zataženo, odpoledne místy přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 19 °C, v 1000 m na horách kolem 9 °C. Slabý proměnlivý nebo severovýchodní vítr 1 až 4 m/s.

Úterý

Oblačno až zataženo, na jihozápadě území místy, jinde jen ojediněle občasný déšť nebo přeháňky. Ve východní polovině území místy polojasno. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C. Mírný severovýchodní až severní vítr 2 až 6 m/s.

Středa

Oblačno až polojasno, na jihu území až zataženo a ojediněle slabý déšť. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, na severu území při zmenšené oblačnosti až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C, na jihovýchodě až 16 °C. Mírný severovýchodní vítr 3 až 7 °C.

Čtvrtek

Jasno až polojasno. Na Moravě a ve Slezsku během dne oblačno až zataženo a později odpoledne místy občasný déšť. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, na Moravě a ve Slezsku 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C. Mírný severovýchodní vítr 3 až 7 m/s

Pátek

Oblačno až zataženo, místy občasný déšť nebo přeháňky, v polohách nad 500 m srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 3 až 7 m/s.

Víkend

Zataženo až oblačno, místy občasný déšť nebo přeháňky, od vyšších poloh srážky sněhové. Postupně polojasno. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, postupně 8 až 12 °C.

Související články

Další články