Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Předpověď meteorologů: Hrozí požáry, nesmíte rozdělávat oheň ani kouřit

Zdroj: unsplash.com
Předpověď počasí
Teploty sice spadnou pod 30 stupňů a venku bude konečně k přežití, do odvolání však platí výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před požáry. Proto meteorologové vydali i přehled rad, jak se rizikům dopředu vyvarovat.

Od západu bude do střední Evropy zasahovat výběžek vyššího tlaku vzduchu. V noci jasno až skoro jasno. Nejnižší teploty 11 až 7 °C. Slabý severní vítr 1 až 4 m/s.

Během dne jasno až polojasno. Nejvyšší teploty 22 až 26 °C, v 1000 m na horách kolem 16 °C, na Šumavě až 19 °C. Slabý severní až severozápadní vítr 1 až 4 m/s.

Výstraha před požáry

"V důsledku sucha hrozí nebezpečí vzniku požárů a následných škod, případně i ohrožení životů. Nerozdělávat oheň v přírodě a zejména v lesích, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně. Řídit se místními vyhláškami a zákazy, které k suchu a nebezpečí požárů mohou být vydány. Dbát na úsporné hospodaření s vodou," varuje ČHMÚ

Výstraha s nízkým stupňěm nebezpečí před požáry platí do odvolání pro Prahu a dále pro Středočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Liberecký, Královéhradecký, Pardubický, Olomoucký a Moravskoslezský kraj.

Pro zbytek Česka vyhlásili meteorologové výhled nebezpečných jevů, lidé mají být opatrní a s rizikem vzniku požárů rovněž počítat.

Související články

Další články