Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Předpověď meteorologů: Extrémní horko, teploty vyletí nad pekelných 40 stupňů

počasí
Už ve středu do Česka dorazí tropy, jaké jsme za poslední horké týdny nezažili. Teploty mohou vyšplhat i ke 40 stupňům a meteorogolové vydali výstrahu před vysokým stupněm nebezpečí.

Ve středu bude v Česku jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty 33 až 37 °C, na severovýchodě 31 až 34 °C, v 1000 m na horách kolem 29 °C, na severovýchodě kolem 26 °C. Slabý proměnlivý, postupně mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s se bude večer v Čechách měnit na severozápadní. Je možné, že na území Česka budou padat teplotní rekordy a ukazatele na teploměrech budou stoupat i ke 40 stupňům, nebo dokonce nad.

Vysoký stupeň nebezpečí obnáší nástrahy, jakými jsou například velmi vysoká zátěž na lidský organismus, nebezpečí přehřátí a dehydratace. Nebezpečí vybočení a lomů kolejnic kolejové dopravy v důsledku jejich roztažení horkem. Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách. Nenechávat děti nebo i zvířata v automobilech zaparkovaných na přímém slunci. Věnovat zvýšenou pozornost malým dětem, starším a nemocným občanům.

Mohlo by vás zajímat

Další články