Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Předpověď meteorologů do konce léta: Poslední prázdninové dny si užijí děti i houbaři

Zdroj: pixabay
konec prázdnin
Zatímco tento týden spíše proprší a na letní počasí si budeme muset počkat do víkendu, poslední prázdninový týden meteorologové slibují, že si užijeme se vším všudy. Školáci nemusí věšet hlavu - než se posadí do lavic, užijí si ještě hezkého počasí včetně koupání. Radost budou mít i houbaři...

Nedělní lokální bouřky byly jen náznakem toho, jaké počasí nás čeká tento týden. Pracovní dny by se měly nést ve znamení nižších teplot, přeháněk a občasných bouřek. O víkendu se pak vrátí tropické teploty a je dost možné, že půjde o poslední horký víkend tohoto léta. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorolo­gického ústavu.

Počasí, které nás čeká poslední prázdninový týden, pak umožní podle meteoroložky Dagmar Honsové širokou škálu aktivit. Houbaření, výlety, pikniky i koupání. Teploty budou totiž dosahovat až 28 stupňů.

„V týdnu od 26. 8. do 1. 9. bude zpočátku oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo bouřky. Postupně se ale dočkáme polojasné až skoro jasné oblohy. Noční teploty se budou pohybovat mezi 14 až 8 °C. Denní teploty budou zpočátku týdne 19 až 25 °C, postupně až 28 °C,“ řekla redakci eXtra.cz Dagmar Honsová.

Tento týden by mělo až do čtvrtka víceméně každý den pršet, v pátek se začne vyjasňovat a o víkendu se zase objeví mraky, ale bude teplo.

Školáci si tedy poslední dny prázdnin, minimálně co se týká počasí, užijí. Ani s příchodem babího léta a podzimu se ale nemusíme bát ošklivého počasí. Předpověď slibuje teplý a suchý podzim.

Související články

Další články