Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Předpověď meteorologů: Do Česka se žene studený vítr, bude 18 stupňů Celsia

Zdroj: Pixabay
Počasí
Po dvou týdnech tropických veder se v Česku ochladí. Už v pondělí klesnou až k 18 stupňům, během celého týdne pak nepřesáhnou 26 stupňů. Vliv na to má i studený vítr, který k nám proudí z Pobaltí. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Kolem tlakové níže nad Pobaltím bude do střední Evropy proudit chladný vzduch od severozápadu až severu. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Postupně se do střední Evropy bude od západu rozšiřovat výběžek vyššího tlaku a příliv chladného vzduchu bude zvolna slábnout. Později výběžek vyššího tlaku zeslábne a počasí u nás ovlivní brázda nízkého tlaku.

Pondělí

Skoro jasno až polojasno, přechodně místy až oblačno, na severu ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, na jihu Moravy až 25 °C, v 1000 m na horách kolem 13 °C. Mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Úterý

Polojasno až oblačno a ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C. Mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Středa

Polojasno až oblačno, na severovýchodě a východě ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 3 až 7 m/s.

Čtvrtek

Polojasno, během dne až oblačno a ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Slabý, během dne mírný severní vítr 2 až 6 m/s.

Pátek

Polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Během dne od západu až zataženo a v Čechách místy déšť. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Slabý proměnlivý vítr

1 až 4 m/s se bude měnit na jihozápadní.

Víkend

Oblačno až zataženo, v sobotu na většině území, v dalších dnech místy déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 14 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 24 °C.

Související články

Další články